Przedszkolaki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia 20-12-2024
Przedszkolaki wspólnie z Panią Anią nakryły do stołu i przygotowały jabłkowe świeczniki.
Następnie uczestniczyły w przedstawieniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowanym przez starszych kolegów.
Dzieci tradycyjnie udały się z kolędą do uczniów wszystkich klas i gabinetu Pani dyrektor śpiewając "Przybieżeli do Betlejem Pasterze" i "Świeć gwiazdeczko", przygrywając przy tym na trójkątach i janczarach.
Odwiedzeni uczniowie i nauczyciele obdarowali kolędników słodyczami.
Kolędę dzieci zakończyły w swojej sali, ucztując przy pięknie przygotowanym stole.AŁ
15
Wyjazd przedszkolaków do Opolskiego Kuratorium Oświaty 17-12-2024
We wtorek 17 grudnia czterech przedszkolaków wraz z Panią Anną Ławniczak wybrali się do Opolskiego Kuratorium Oświaty, aby osobiście odebrać nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową".
Na IV piętro wjechali przeszkloną zwenętrzną windą, z której widok miasta robił ogromne wrażenie.
Były życzenia, wspólne ubieranie choinki przez wszystkie dzieci i wręczenie nagród w kategorii indywidualnej i grupowej.
Ucieszone przedszkolaki przywiozły nagrody dla całej grupy. Były to misie, lalki, samochody, piłki, kręgle i gry planszowe.
W drodze powrotnej przedszkolaki zatrzymały się na śniadaniu w restauracji McDonald's.AŁ
17
Uczniowie odbierają wyróżnienia za udział w konkursie 13-12-2024
W piątek 13 grudnia w ZS w Byczynie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w Gminnym Konkursie z okazji upamiętnienia 80. Rocznicy Śmierci światowej sławy matematyka Wilhelma Kutty pochodzącego z Byczyny. Wilhelm Kutta był współautorem algorytmu Rungego-Kutty. Jego osiągnięcia naukowe znalazły zastosowanie w lotnictwie.
Uczniowie z klasy VI Maja Gandziarska i Kamil Domagała wzięli udział w konkursie, tworząc model samolotu i zdobyli wyróżnienia.
Gratulujemy im zaangażowania i świetnych pomysłów.AN
4
Wycieczka mikołajkowa do Zbyczyny 09-12-2024
W poniedziałek przedszkolaki wraz z uczniami klas I, II i III wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Zakątka z alpakami. Dzieci pisały list do świętego Mikołaja, ozdabiały pierniczki i bombki ze sklejki. Atrakcją było spotkanie z alpakami, wielbłądem, osiołkiem, owieczkami, kózkami, a nawet kapibarą. Dzieci miały możliwość głaskania i karmienia zwierząt.
Kolejną niespodzianką było spotkanie z Mikołajem. Każdy mógł zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie i zadzwonić jego dzwoneczkiem. Nie zabrakło świątecznej zabawy i tańców ze skrzatami.
Zadowoleni, w świątecznych nastrojach wróciliśmy do przedszkola i szkoły.AŁ
48586229
Kiermasz Bożonarodzeniowy na Byczyńskim Rynku 07-12-2024
7 grudnia wokół byczyńskiego ratusza rozstawiono kramy, w których przedszkole, szkoły, stowarzyszenia i sołectwa wystawiły rękodzieło, wypieki i inne potrawy.
Na stoisku naszej szkoły można było kupić pyszne ciasta i pierniki.
Rada Rodziców oraz Pani Dyrektor wraz z nauczycielami serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za pomoc i pracę na rzecz naszej szkolnej społeczności.AP
Mikołajki 06-12-2024
6 grudnia jest dniem, w którym również w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana można było spotkać dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Przedszkolaki i uczniowie rozpoczęli świętownie wspólnym ubieraniem choinek znajdujących się w klasach. Znalazły się na nich przygotowane przez dzieci ozdoby, ulubione bombki i światełka.
Tego wyjątkowego dnia dzieci z przedszkola i uczniów odwiedzili pomocnicy Świętego Mikołaja z upominkami i słodyczami dla wszystkich. Dodatkową atrakcją było wzajemne obdarowywanie się prezentami w klasach. Tego dnia nie zabrakło również wspólnej zabawy, śpiewania piosenek, świątecznej atmosfery i pozytywnych emocji.AP
28
Przedszkolaki pieką pierniczki 04-12-2024
Dziś cała grupa przedszkolaków piekła pierniczki.
Tym razem nie z masy solnej, lecz najprawdziwsze z przepisu babci Ludwiki.
Mruczenie w czasie poczęstunku oznaczało, że wyszły całkiem, całkiem ...
Zapachem, który unosił się w całej szkole zaprosiliśmy Mikołaja i święta do naszego przedszkola.AŁ
Andrzejki 28-11-2024
Wieczór andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku przybrał w naszej szkole formę dyskoteki andrzejkowej. Uczennice Samorządu Uczniowskiego postanowiły uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości” i wybrały ku temu dzień 28 listopada, aby powróżyć koleżankom i kolegom.
W magicznym nastroju zaczęli świętować przedszkolaki i uczniowie z klas 1, 2 i 3. Wróżki zadbały o to, aby maluchy nie nudziły się ani przez chwilę.
Druga część dyskoteki zaczęła się po południu i uczestniczyli w niej uczniowie klas 5 - 8. Wróżka Agata wprowadziła zebranych w tematykę obchodów Andrzejek i zaprosiła do magicznej sali z wróżbami. Każdy mógł "poznać swoją przyszłość" dzięki wróżbom z kubeczków, kolorowych karteczek, żywiołów, kolorowych piór, kostek, daty urodzenia, gwiazdek. Nie zabrakło bucików, przekłuwania serduszek z imionami, zaklęć, karteczek z zawodami i wróżenia za pomocą wirującej butelki. Blask świec, błyszczące stroje wróżek, zapach topionego wosku wytworzyły niesamowitą atmosferę. Andrzejkowe wróżby dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
Kiedy już każdy poznał swoją przyszłość i posilił się pysznymi ciasteczkami, zaczęto zabawy na sali gimnastycznej. Tańcom i pląsom nie było końca.
Opiekę nad całym wydarzeniem sprawowały Pani Anna Parypa – opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Pani Patrycja Janke.AP
740
Maraton Pisania Listów 28-11-2024
28 listopada uczniowie z klasy 6 oraz 8 wzięli udział w Maratonie Pisania Listów zorganizowanym przez międzynarodową organizację Amnesty International.
Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.
Uczniowie pisali listy zarówno w języku polskim jak i angielskim, dzięki czemu mogli w ciekawy sposób utrwalić umiejętność pisania takiej formy wypowiedzi.
Razem z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej Pomnik 1000-lecia w Kościeliskach wysłaliśmy ponad 100 listów do 9 bohaterów z krajów takich jak Angola, Arabia Saudyjska, Argentyna, Białoruś, Egipt, Kanada, Korea Południowa, Turcja i Wietnam.
Akcję w szkole koordynowała p. Patrycja JankeWięcej informacji na temat akcji: https://maraton.amnesty.org.pl/
"Nie dotarliśmy do końca podróży. Postawiliśmy pierwszy krok na kolejnej: dłuższej i trudniejszej drodze. Być wolnym nie oznacza bowiem jedynie zrzucić kajdany; być wolnym to żyć w poszanowaniu i ku wzmocnieniu wolności innych. Prawdziwy sprawdzian naszego umiłowania wolności dopiero przed nami."
Nelson MandelaPJ
6
Dzień Życzliwości obchodzony w bibliotece szkolnej 20-11-2024
Dzień Życzliwości, znany również jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to międzynarodowe święto obchodzone 21 listopada.
Z okazji tego święta dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną wzięły udział w zajęciach "Bądź życzliwy" prowadzonych przez Panią Kasię ze szkolnej biblioteki. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania z książki pt. "O tym, co daje supermoce", a następnie wykonały łańcuch życzliwości, na którym uwieczniły sytuacje poprzez które możemy na co dzień innym okazać życzliwość.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć czytelniczych.KSS
5
Obchodzimy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 15-11-2024
15 listopada 2024 roku, po raz dziewiąty obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Przez cały tydzień trwały przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw matematycznych i ćwiczeń na platformach edukacyjnych.
15 listopada nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy”. Po pierwszej konkurencji wyłoniono "Ekspertów Tabliczki Mnożenia". Tytuł ten otrzymali uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie przykłady z tabliczki mnożenia, znajdujące się na wylosowanych przez siebie losach.
Byli to:- Laura Skorupska, Oliwia Jankowska, Alicja Kupis, Julia Wesoła – uczennice klasy piątej.
- Nina Marzec, Nikola Gawędzka, Jacek Żur, Alan Kula – uczniowie klasy szóstej.
- Jan Dębski, Marcelina Jankowska, Kacper Gawędzki, Emilia Żur, Magdalena Gollek – uczniowie klasy siódmej.
- Agata Puzio, Lena Zimoch - uczennice klasy ósmej.
Przeprowadzone w trakcie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia gry i zabawy dydaktyczne pozwoliły wyłonić "Klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia". Zostali nimi: Laura Skorupska - uczennica klasy V, Nina Marzec – uczennica klasy VI, Jan Dębski – uczeń klasy VII oraz Agata Puzio – uczennica klasy VIII.
Zwycięzcy otrzymali certyfikaty i dyplomy Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Tego dnia wszystkie gry i konkurencje były przeprowadzone z użyciem unikalnych Kart Grabowskiego. Wciągające gry pozwoliły dzieciom utrwalić tabliczkę mnożenia podczas pełnej emocji zabawy.Koordynatorem akcji była Pani Anna Parypa - nauczycielka matematyki.
AP
35
Wyjazd do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kluczborku na spotkanie "Niezwykłe oblicze książki" 15-11-2024
Dnia 15 listopada uczniowie klas I-III oraz V-VI wyjechali do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kluczborku. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych pt. "Niezwykłe oblicze książki", zwiedziły biblioteczne magazyny niedostępne na co dzień dla czytelników, a także wzięły udział w „najważniejszym” punkcie tych odwiedzin… A mianowicie w gali wręczenia nagród w konkursie do III części książki Pani Eugenii Pryszczepy pt. „Lulu i Drapek – planeta kotów”.
Uczniowie zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III oraz klasy IV-VI).
Laureatami konkursu w kategorii klas młodszych zostali:
I miejsce Miłosz Gawędzki z klasy III
II miejsce Filip Skorupski z klasy I
III miejsce Julia Płóciennik z klasy III
W kategorii klas starszych nagrodzeni zostali:
I miejsce Laura Skorupska z klasy V
II miejsce Julia Wesoła z klasy V
III miejsce Alan Kula z klasy VI
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w różnych konkursach.KSS
29
III Opolskie Forum Wolontariatu 13-11-2024
W środę 13 listopada dwie uczennice z naszej szkoły wraz z Panią Patrycją Janke wzięły udział w III Opolskim Forum Wolontariatu. W programie wydarzenia była m. in. przemowa Opolskiego Kuratora Oświaty - Pani Joanny Raźniewskiej na temat znaczenia wolontariatu w szkole. Następnie przedstawicielka Stowarzyszenia Europa Iuventis zapoznała uczestników z różnorodnymi możliwościami, jakie oferuje wolontariat zagraniczny. Oprócz tego zostały zaprezentowane działania jakie podejmuje Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych dla wolontariuszy oraz koordynatorów wolontariatu. Niesamowicie inspirująca i wzruszająca była przemowa p. Mariusza Kędzierskiego, który jest niepełnosprawnym artystą oraz mówcą motywacyjnym pt. "Największe bariery są w naszych głowach". Na koniec uczestnicy mieli do wyboru warsztaty pt. "Hackuj swój czas - jak efektywnie działać i cieszyć się życiem?" lub "Wolontariat dla klimatu". Wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów do zrealizowania.
PJ
6
BohaterON 08-11-2024
BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
W tym roku uczniowie klas 5-8 ponownie brali udział w tejże akcji. Klasy 5 i 6 po wysłuchaniu opowiadania „Tajemniczy pamiętnik” wykonywali leporello, czyli krótką historię obrazkową w kształcie harmonijki. Natomiast klasy 7 i 8 po wysłuchaniu opowiadania „Uczciwy wolontariat” miały kilka zadań do wykonania – w tym storytelling, czyli tworzenie własnych historii o bohaterach znajdujących się na przedstawionych im fotografiach.
Celem tegorocznej akcji był nie sam przebieg powstania, ale odnalezienie „skarbów”, czyli wartości jakimi kierowali się uczestnicy powstania i porównanie tychże „skarbów” do wartości wyznawanych dziś przez uczniów.AD
1
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 05-11-2024
5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia uczniowie mieli okazję przenieść się do magicznego świata baśni i bajek. Wspólnie czytaliśmy ulubione opowieści, rozwiązywaliśmy bajkowe zadania i zastanawialiśmy się jakimi bohaterami chcielibyśmy być.
Obchody tego dnia zoorganizowały Panie Aleksandra Macyna i Aleksandra Łapucha.22